11.02.2018 tarihinde İlçemiz İmişehir Mahalle Muhtarı Devir EDİZGİL ve Mahalle Sakinlerinin katkılarıyla, Kaymakamımız Cemal ŞAHİN'in katılımlarıyla Şanlı Ordumuzun Afrin Zeytin Dalı Harekatına Katılan Kahraman Mehmetçiklerimize gönderilmek üzere 9 adet kurban kesimi yapılarak mevlid okutulmuştur.
 
Ancak kesilen kurbanlarımızın bölgeye ulaştırılmasının mümkün olmaması sebebiyle, 12.02.2018 tarihinde Afrin de Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Serdar EGE'nin 71 Evler Mahallesinde bulunan ana ocağına, Kaymakamlığımızca kurulan taziye çadırında, Kaymakamımız Cemal ŞAHİN'in katılımıyla Daire Amirleri, İmişehir Muhtarıyla birlikte taziyeye gelen halka kesilen kurbanlardan bir kısmının dağıtımı yapılarak ikramda bulunulmuştur.
 
Kaymakamımız Cemal ŞAHİN şehit ailesiyle görüşerek sabır ve başsağlığı dileklerini iletip, Devlet olarak Millet olarak, Şehit ve Gazi Ailelerinin yanındayız, bu ülkeyi böldürmeyeceğiz, Şehitlerimiz hepimizin Şehidi, Aileleri hepimizin Ailesidir. dedi
 
Kesilen kurbanlarımız Kaymakamlığımıza bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından, Kaymakamlığımızdan yardım alan, İlçemizde ikamet eden ihtiyaç sahibi 48 haneye ulaştırılarak dağıtımı yapılmıştır.