İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşı’nın Kabulünün 96. Yıldönümü nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  Odunpazarı Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi Salonu’nda bir program gerçekleştirildi.                
        Düzenlenen programa Eskişehir Valimiz Azmi Çelik, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, Tepebaşı Kaymakamı Salih Keser, Kaymakamımız Cemal Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, kamu kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.
        Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan okunmasıyla başlayan program Sayın Valimiz ve İl Milli Eğitim Müdümüz tarafından yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile devam etti. 
        Mehmet Akif ve Kuvay-i Milliye Ruhu isimli teatral oyunun sergilenmesinden sonra İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif temalı şiir yarışmasında birinci olan Seyitgazi Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Zekiye Akkaya’ya  Vali Çelik  tarafından ödülü verildi.