"Özel Eğitim Sınıfları" Projesi kapsamında, İlçemiz Halil Yasin İlkokulunda bulunan  donatım ve eğitim metaryelleri temini yapılan özel eğitim sınıfın açılış töreni  Kaymakam Cemal ŞAHİN, Eskişehir Türk Kızılayı Şube Başkanı Yüksel GİRGİN, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi ÖZEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT ve çevre okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.
        Açılışın ardından konuşmalar yapan Kaymakam Şahin, donatım malzemeleri ve eğitim metaryelleri ile donatılan sınıfların öğrencilerimiz için çok yararlı olacağına inandığını belirterek Türk Kızılayı Eskişehir Şubesinin çalışmalarında başarılar diledi.
        Eskişehir Türk Kızılayı Şube Başkanı Girgin yaptığı açıklamada, Birçok sivil toplum örgütlerinda görev aldığını, açılışlar yaptığını ancak hiç birinde bu kadar heycanlanmadığını, kızılay ve şahsı adına özel eğitim alan çocuklarımızın  her zaman yanında olacağını açılışın hayırlara vesile olmasını temenni etti.
        Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Özen  Türk Kızılayı Eskişehie Şubesinin eğitime verdiği önem ve destekden dolayı Başkan Girgin'e teşekkürlerini sundu.
        Daha sonra öğrencilere ve velilere kek ve dondurma ikramında bulunuldu.