Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan'ın himayelerinde ülke genelinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” kapsamında, ilimizde açılan kursları başarıyla tamamlayan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.
 
      İlçemiz  Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törene; Vali Özdemir Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, Tepebaşı Kaymakamı Salih Keser, Kaymakamımız Cemal Şahin, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç,  İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, kursiyerler ve  vatandaşlar katıldı.
 
        Yapılan konuşmaların ardından kürsüye çıkarak duygularını dile getiren 85 yaşındaki Ayşe Çetin de okuma yazma öğrendiği için son derece mutlu olduğunu ifade etti. İlk mektubunu Afrin’ e destek için yazdığını sözlerine ekleyen Çetin, okuma yazmanın yaşı olmadığını bildirdi.
 
        Törenin sonunda okuma yazma sertifikasını almaya hak kazanmış katılımcılara Vali Çakacak, Eşi Kevser Çakacak Hanımefendi ve  protokol üyeleri sertifikalarını teslim etti.